top of page

Japonca bir sözcük olan “Reiki”, Her yerde var olan yaşam enerjisi anlamına gelmektedir.( Rei: Her yerde var olan, Ki: Ruhsal yaşam enerjisidir.) Reiki üstatlarından   Takata, Reiki’yi Evrensel Yaşam Enerjisi olarak tanımlamıştır. Kaynağının Tibet olduğu düşünülmektedir.

Reiki hiçbir dine ve hiçbir inanca bağlı olmamakla beraber, ruhsal bir çalışmadır. Kişi Reiki ile içsel bir yolculuğa çıkarken, kişin farkındalığını da geliştirir.

Reiki bütünleyici etkilerin üstündedir. Varoluştaki bütün seviyelere ulaşır ve bu seviyeleri dengeye getirir. Reiki terapisti, enerji için sadece bir kanal görevi görür. Terapistin ellerinden akan enerji, onun enerjisi değil, evrensel enerjidir. Terapist tedaviden sonra, güçlenir ve tekrar uyum halinde olur. 

Reiki ile teşhis konulamaz ve sadece alternatiftir. Reiki ile iyileşebilirsiniz, çakralarınızı dengeleyebilir ve enerjinizi yenileyebilirsiniz. Zihinsel olarak rahatlama sağlayabilirsiniz. Tıbbi müdahalelerin yerini tutmaz. Bu yüzden rahatsızlıklarınızda tedavi sürecinizi aksatmamalısınız.

Reiki sadece destek niteliğindedir. Tıp tedavilerinin olumsuz yan etkilerini azaltır, tedavi sürecinde olumlu sonuçların gelişmesine destek sağlar.

 • Ağrıyı ve stresi azaltarak pozitif ruh hali içerisine girmenize yardımcı olur.​

 • Duygusal ve zihinsel dengesizlikleri engeller.​

 • Ağrı ve rahatsızlıkların iyileşmesine katkıda bulunur. Çünkü ruhsal olarak dengeye gelirsiniz.​

 • Bedensel enerjileri dengeler, rahatlamanızda fayda sağlar.​

 • Reiki uygulayanlar, kendilerini daha iyi tanırlar,​

 • Yüksek bilince ve sezgiye ulaşırlar.​

 • Huzur, rahatlama ve güven duygusuyla dolarlar. Böylece daha kaliteli bir yaşama merhaba derler.

REİKİ NASIL ÇALIŞIR?

Her canlıda, yaşam boyu yaşam enerjisi vardır. Yaşam gücü, doğumla birlikte her canlıya verilir. İnsanoğlu zamanla, yaşadıklarından, çevresinden aldığı negatif enerji yoğunluğundan ve daha birçok etkenden etkilenir. Böylece yaşam enerjisi düşer, çakralarında dengesizlikler meydana gelir ve aurası güçsüzleşir. Bu yüzden hastalıklara açık hale gelir. Fiziksel rahatsızlıklar beraberinde ruhsal çöküşleri getirir. Ruhsal çöküşler öfkelenmenize ve agrasif bir yapıya bürünmenize neden olur.

Enerjiniz yüksek olduğunda ve enerji düzenli aktığında hastalanma olasılığınız azalır. Ruhsal olarakta güçlü olursunuz. Reiki’yi uyguladığınızda, çakralarınız ve enerjiniz dengelenir.

Evrende bulunan her şeyin enerjisi vardır. Çevrenizde bulunan tüm varlıkların titreşiminden olumlu ya da olumsuz etkilenirsiniz. Olumsuz etkilendiğiniz durumlarda hastalıklar baş gösterir. Ancak Reiki ile enerjinizi ve titreşiminizi dengeleyerek etkilerini en aza indirmeniz mümkün.

İnsan bedeni öyle bir sistemdir ki, her biri birbirine bağlıdır. Bedendeki herhangi bir nokta da bozulan sistem, diğerlerini de etkiler. Enerjinizdeki dengesizlikler ruhsal, zihinsel ve bedensel hasarlara yol açabilir. Bu yüzden Reiki bedeninizdeki dengeyi düzenler ve tüm bunlara engel olur.

REİKİ'NİN ETKİ ALANLARI

 • Reiki, her türlü ağrı ve rahatsızlıkların hızla iyileşmesine katkı sağlar.

 • Karşılaşılan sorunlara karşı daha yüksek bilinçle ve farkındalıkla bir bakış açısı getirir.

 • Farkındalığınızı arttırır.

 • Günlük olarak harcadığınız enerjiyi, geri kazanmanıza katkıda bulunur.

 • Bedeninizdeki enerjileri dengeye getirir.

 • Ruhsal, zihinsel ve bedensel rahatlık sağlar.

 • Stresli zamanlarda pozitif olmanıza yardımcı olur. Daha sakin olursunuz.

 • Yüksek bilince ulaşırsınız.

 • Sezgileriniz güçlenir.

 • Huzur, rahatlama ve güven duygularınızı güçlendirir.

 • Reiki uygulamaları iyileşme sürecini sakince ve yavaşça yapar. Sabırlı olmalısınız.

 • Reiki uygulamalarından sonra, 3 hafta daha bir sürece ihtiyacınız vardır. Bu yüzden doktor kontrolleriniz için beklemenizde fayda var.

 • Bazen uygulamalardan sonra, hızlı bir iyileşme olduğu da görülmüştür. Hızlı bir iyileşme sürecinde ağrılar artabilir. Böyle durumlarda 24 ila 48 saat dinlenme önerilmektedir.

 • Önemli ve ciddi rahatsızlıklarda mutlaka tıp tedavisi ile birlikte devam edilmeli, tedavi süreci aksatılmamalıdır.

 • Kaza anında oluşabilecek şok duygularını hafifletmek için Reiki uygulanabilir.

NASIL REİKİ TERAPİSTİ OLUNUR?

Reiki terapisti uyumlama (inisiye) ile olunur. Reiki 1, Reiki 2 ve Reiki 3 olarak aşamaları vardır. 

 • Reiki 1 ile, kedinize Reiki yapabilir ve kendinizi şifalandırabilirsiniz.

 • Reiki 2 ile hem kendinize hemde başkalarına şifa uygulayabilirsiniz. 

 • Reiki 3 ile Master seviyesine ulaşabilir ve artık eğitimci olabilirsiniz.

USUİ REİKİ 1. SEVİYE EĞİTİMİ

Reiki 1. Seviye eğitimi ile;​

 • Reiki Enerjisini kullanmayı öğrenecek,

 • Uyumlama alarak Reiki enerjisini kullanmaya başlayacak,

 • Sertifikanızı alacaksınız.

Reiki kelimesi Evrensel yaşam enerjisi demektir. Yediden yetmişe herkesi sevgiyle maddi manevi sağlığa götürür. Allahın sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekâmül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Beden, ruh, zihin dengesini düzenler ve muhafaza eder. Aynı zamanda yaşam enerjisini çoğaltır. Mevcut rahatsızlıklar giderildiği gibi oluşabilecek hastalıklardan da korunma sağlanabilecektir.

Ellerle enerji verme sanatı çok eskidir. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun en iyi örneğidir. Çocuğunun canı yandığında anneler ellerini acıyan yere koyar. İnsan dokunuşu sevgi ve enerji verir. 

Dini, ırkı, milliyeti, cinsiyeti ve yaşından bağımsızdır. Herkes Reiki şifa gücünden yararlanabilir ve herkes Reiki uygulayıcısı olabilir.

İnsan iki boyuttan oluşur; enerji ve fizik boyutları. Yaşamda her şey önce enerji ile gerçekleşir ve daha sonra fizik boyutuna geçer. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamında denge sağlar ve sağlıklı bir yaşam sürmeye başlar.

Usui Reiki 2. Seviye​

Usui Reiki 2.seviye Reiki 1. seviyesinde öğrenilen fiziksel varlıklara enerji vermeye ek olarak, duygusal ve fiziksel olana enerji verebilme, mekan dengeleme, geleceği ve geçmişi şifalandırma, olumsuz duygulardan arınma, dileklere enerji gönderme olduğu gibi zaman ve mekandan bağımsız enerji gönderebilme başlamaktadır.

 

Bu seviyede neler öğreneceksiniz?​

 1. Aldığınız uyumlama ile Reiki gücünüzde artış olacak,

 2. Öğreneceğiniz Reiki sembolleri ile reikiyi farklı alanlarda kullanmaya başlayabileceksiniz,

 3. Duygusal ve Zihinsel problemlere enerji verebileceksiniz,

 4. Zaman ve mekan kavramı olmadan istediğiniz yere yani uzağa enerji gönderebileceksiniz.

 5. Yaşadığınız veya bulunduğunuz mekanı temizlemeyi öğreneceksiniz.

 6. Dileklerinize enerji gönderebileceksiniz.

 7. Olumsuz duygulardan arınma çalışmaları yapabileceksiniz.

 8. Geleceği ve geçmişi şifalandırabileceksiniz.

 1. Seviyede bu enerji ile tanışmış ve hazırlanmış, 2. seviyede ise sınırlar olmadan her şeye enerji verebileceksiniz.

Eğitim İçin Gerekenler:

Daha önce herhangi bir reiki eğitmeninden Usui Reiki 1. Seviye Eğitimi / Uyumlaması alınmış olmalıdır.

REİKİ 3A EĞİTİMİ

Reiki üçüncü aşama eğitimi Japonca’da Shinpiden olarak adlandırılır. Geleneksel Reiki eğitiminde son aşamadır. Reiki Master olmak için son basamaktır. Giz ve sır öğretisi olarak geçer. Kişiye Master sembolü verilir. Master sembolü Reiki ikinci aşamada verilen 3 sembolün tamamlayıcısıdır.  

Usui Reiki 3A eğitimi alan kişi bu aşamada Usui Reiki Master olur. Reiki üçüncü aşama aynı zamanda Reiki öğretmenliği ( Reiki Master Teacher ) aşamasına da hazırlık aşamasıdır. Usui Reiki 2’den sonra Reiki 3B aşamasına hazır olmayan öğrenciler için hazırlanıştır. Öğrenci bu seviyede Reiki öğretmenliği yolunda ihtiyaç duyacağı gelişimleri edinir.

Reiki Master seviyesinde Reiki’nin yeni bir sembolü olan Master Sembolü  öğretilir. Reiki Master bu eğitimden sonra astral boyutta çalışmaya başlar. Öğrenci kendi kendini eğitebileceği gibi astral boyutta da büyük mesafeler alma yolunda ilerler.

Reiki 3A eğitimini alan kişi öğrenci yetiştirmeye başlayamaz. Bunun için Reiki 3B aşamasına ( Reiki Master Teacher ) uyumlanması gerekir. Bununla birlikte eğer öğrenci Usui Reiki 2 aşamasını tamamlamışsa, ve Reiki öğretmeni öğrencisinin hazır olduğunu hissederse Usui Reiki 3Ave Usui Reiki 3B uyumlamalarını arka arkaya yapabilir ve bunun eğitimini aynı anda verebilir.

Gerekli Şartlar:

Daha önce herhangi bir Reiki eğitmeninden Usui Reiki 1. Seviye ve Usui Reiki 2. seviye Eğitimi / Uyumlaması alınmış olmalıdır.

bottom of page