top of page

KİŞİYE ÖZEL YÜZ YOGASI DANIŞMANLIĞI

WhatsApp%20Image%202021-05-14%20at%2019.

Daha genç, sıkı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için, yüz kaslarına odaklanan bir dizi egzersizdir. Yoga, “birlik” anlamına gelir.

 

Yüz yogası ise holistik bir yaklaşımla farklı tekniklerin bir araya gelmesi ile fiziksel beden(yüz) sağlığına odaklanır. Doğal ve sağlıklıdır. Cildimizde oksijen ve kan akışının artması ışıltılı bir cilde sahip olmamızı sağlar. İstikrarlı bir şekilde uygulandığında kırışıklık görünümleri azalacak, yüz sıkılaşacak ve şekillenmiş bir görünüm kazanmaya başlayacaktır.

 

Vücut kaslarımız eklemleri hareket ettirirken, yüz kaslarımızda cildimizi hareket ettirirler. Böylece egzersizler cildin altındaki dokularımızı sıkılaştırır ve cilt yüzeyini de daha genç bir görünüme kavuştururlar.

 

Vücut kaslarımıza göre daha küçük olan yüz kaslarımız hızlı şekil alır ve hacimlenir.

Kişiye Özel Yüz Yogası Nedir?

Hepimizin kaygıları, cilt tipi ve yüz şekli farklıdır. Bu yüzden kişiye özel çalışmalarla çok daha fazla verim alarak, kısa sürede yenilenebilirsiniz. Öğreneceğiniz size özel yüz yogası çalışmalarını ömür boyu uygulayarak, botoks ya da dolgu gibi işlemlere gerek kalmadan gençliğinizi koruyabilirsiniz.

Çalışmalar nasıl oluyor?

  1. Haftada 3 kez yarım saat Zoom üzerinden görüşmeler yapılmaktadır. Bu görüşmeler uygulamaya dayanır.

  2. İlk görüşme 1 saat sürmektedir ve ilk yarım saati kişinin cilt tipini, kaygılarını ve yüz şeklini tanıma şeklindedir. 

  3. Haftanın diğer günlerine özel ödevler verilir ve uygulama tamamen kişinin sorumluluğundadır.

  4. Kişisel danışmanlık 1 ay sürmektedir. Kişi dilerse bu süreci uzatabilir. 

  5. Bu çalışmalarda aynı zamanda postür düzeltme ve nefes çalışmaları da olmaktadır.

Eğer herhangi bir yüz operasyonu geçirdiyseniz doktorunuza danışarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Botoks varsa, üzerinden en az 6 ay geçmiş olmalıdır. 

UYARI: İşbu Hizmet içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup, sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler, hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamaktadır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir.

Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlar için doktora danışılmalıdır.

bottom of page