top of page

YÜZ YOGASI EĞİTİMİ

Uluslarası Sertifikalı

image003.jpg
image001.jpg

YÜZ YOGASI NEDİR?

Rahatlatıcı Yüz Bakımı

Daha genç, sıkı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için, yüz kaslarına odaklanan bir dizi egzersizdir. Yoga, “birlik” anlamına gelir.

 

Yüz yogası ise holistik bir yaklaşımla farklı tekniklerin bir araya gelmesi ile fiziksel beden(yüz) sağlığına odaklanır. Doğal ve sağlıklıdır. Cildimizde oksijen ve kan akışının artması ışıltılı bir cilde sahip olmamızı sağlar. İstikrarlı bir şekilde uygulandığında kırışıklık görünümleri azalacak, yüz sıkılaşacak ve şekillenmiş bir görünüm kazanmaya başlayacaktır.

 

Vücut kaslarımız eklemleri hareket ettirirken, yüz kaslarımızda cildimizi hareket ettirirler. Böylece egzersizler cildin altındaki dokularımızı sıkılaştırır ve cilt yüzeyini de daha genç bir görünüme kavuştururlar.

 

Vücut kaslarımıza göre daha küçük olan yüz kaslarımız hızlı şekil alır ve hacimlenir.

Eğitim Kazanımları

Yüz Yogası eğitimine katılarak; genç ve güzel kalmanın sırlarını ve tekniklerini öğrenebilir, eğitmen olarak bu yöntemi, danışanlarınızla çalışabilirsiniz.

Kişiye özel programlar hazırlayabilirsiniz.

Yüz yogası, her geçen gün artan sosyal medya kullanımı, öz çekimler ve görsel platformların, kullanıcılarda oluşturduğu görsel kaygıyı azaltmak için doğal ve etkili bir yöntemdir. Bu sayede Yüz Yogası  her gün artan bir meslek dalıdır.

Eğitim; 2 Modülden oluşmaktadır.

  1. Uygulayıcı Eğitimi

  2. Eğitmen Eğitimi

Yüz kremi olan kadın
Yoga Kadınlar

Eğitime aynı zamanda postür düzeltme pozları da dahildir. Çünkü yüz yogası sadece yüzümüzle ilgili değil, ruh, beden, zihin üçlüsünün bir bütünüdür. Aynı zamanda postürün de sağlıklı olması çok önemlidir.

Doğru beslenme yöntemleri, sağlıklı yaşam için yapılacak tüm detaylar bu eğitimde yer alacaktır.

Daha genç görünmek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için sizde hemen iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimler Zoom üzerinden gerçekleşmektedir.

UYARI: İşbu Eğitim içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktadır. Söz konusu bilgiler bu tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup, sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler, hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamaktadır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir.

Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlar için doktora danışılmalıdır.

bottom of page